ISIC TÜRKİYE
Sizin için En İyi Interrail Rotası Hangisi?
Interrail Macerasına İlk Adımı Atmak

Göller ve Dağlar

Tavsiye Edilen Süre: 15 gün
Durağın: Lozan, Annecy, Chamonix, Zermatt, Luzern, St. Anton, Zell am See, Innsbruck, Bern
Kısa Yol: Zermatt'a doğru ilerleyin ve seyahati 11 günlük bir geziye dönüştürün
En İyi Interrail Kartı: İki ay içinde 15 gün veya daha sıkı 10 gün içinde 2 ay. Ayrıca tren rezervasyonları

Alp geçitlerinin üzerinden veya göllerin kıyısından geçen parlak demiryolları, uzun zamandır gezginlere ilham vermiştir ve her ikisi de demiryolu hatlarıyla mükemmel hizmet vermektedir. Bu rota Fransa'dan İsviçre üzerinden Avusturya'ya uzanır ve trendeki muhteşem manzaralar sizi kendine hayran bırakacaktır.

Alpler'in Etrafından Trenle: İsviçre'den Avusturya'ya Muhteşem Manzaralar

Lozan'da, sabahın erken saatlerinde Alpler'in üzerinde doğan güneşe şahit olurken Plage de Pully'de bir dalış yapmayı unutmayın. Daha sonra, göl kenarında Annecy'e doğru yol alın ve La Cuillère à Omble adlı restoranda yöresel tatlısu balıklarının servis edildiği gölün güney ucunda bir kanoya binme fırsatını kaçırmayın.

Doğuya doğru ilerledikçe, Chamonix'de, Le 3842 Restaurant'ın adını aldığı Aiguille du Midi'nin zirvesine teleferikle çıkıp kendinizi hizmet veren kafeteryasında öğle yemeği yiyin. Zermatt'a yapılan yolculuk, muhteşem manzaralar sunan bir tren yolculuğuyla geçer. Şık İsviçre tatil beldesi Matterhorn'un gölgesinde harika yürüyüş alanlarına sahiptir.

Luzern'de, Kornmarkt'ın taş döşeli sokaklarını keşfedin ve romantik Grottino 1313 restoranında mum ışığında yemek yiyin. Ardından, Arlberg Vadisi'nde St Anton'a dalın, heyecan verici elektrikli bisiklet rotalarının evi, ve Arlberg Well spa'da hak ettiğiniz bir mola verin.

Doğuya doğru yol aldıkça, göl kenarındaki Zell am See'ye gidin ve burada kürek çekme, wakeboard ve su kayağı yapabileceğiniz gibi üç gün boyunca ücretsiz Magic Lake Show'un tadını çıkarın.

Eve dönüş rotası, Innsbruck'ta 2.256 metre yüksekliğindeki Nordkette'nin tepesine giden uzay çağına ait funiküler ve teleferikle duruyor, nefes kesen bir manzara sunuyor. Daha sonra, Unesco Dünya Mirası ilan edilen eski şehir Bern'e seyahat edin ve şehrin aynı zamanda Einstein Müzesi'ne ev sahipliği yaptığını keşfedin. Thun, resimli bir 20 dakikalık bir yan gezi için harika bir seçenektir. Son olarak, hızlı TGV ve Eurostar trenleri sizi eve götürecektir.

Rota
Beş rota için de yolculuk süreleri, kalkış tarihine ve saati ne olursa olsun değişebilir. Bu öneriler daha hızlı bağlantılar için, ancak her zaman en hızlı olmasa da genellikle hafta içi sabahları ayrılanları, rezervasyon gerektirmeyen, çok konforlu olduğu bilinen (örneğin RailJet) veya iyi hizmetler sunan (örneğin ICE) trenleri öncelikli hale getirir.
Londra'dan Lozan'a (Eurostar + TGV, 7 saat 10 dakika, bir gece konaklama);
Lozan'dan Annecy'e (bölgesel + TER + TER, 3 saat, iki gece konaklama);
Annecy'den Chamonix'e (TER + TER + TER, 3 saat 10 dakika, bir gece konaklama); Chamonix'den Zermatt'a (TER + bölgesel + InterRegio, 3 saat 57 dakika, iki gece konaklama);
Zermatt'tan Luzern'e (bölgesel + InterCity, 3 saat 25 dakika, bir gece konaklama);
Luzern'den St. Anton'a (InterRegio + RailJet, 3 saat 29 dakika, iki gece konaklama);
St. Anton'dan Zell am See'ye (EuroCity, 3 saat 15 dakika, iki gece konaklama);
Zell am See'den Innsbruck'a (Eurocity, 2 saat, iki gece konaklama);
Innsbruck'tan Bern'e (RailJet + InterCity, 4 saat 43 dakika, bir gece konaklama);
Bern'den Londra'ya (TGV + Eurostar, 8 saat 22 dakika).

Güneye Akdeniz'e DoğruTavsiye edilen süre: 14 gün
Duraklar: Toulouse, Barselona, Sète, Nice, Cenova, Roma, Stresa, Zürih, Köln
Kısayol: Nice'e doğru gitmek için 10 günlük bir gezinti yapın.
En İyi Interrail geçişi: Göller ve Dağlar turu için olanıyla aynı.

Sète, Barselona ve Nice arasında mükemmel bir konuma sahiptir.

Côte d'Azur'a yapılan demiryolu seyahatleri, zengin Britanyalıların yıllar önce Train Bleu üzerinden güneye doğru yolculuğuna başladığı zamanlara dayanıyor. Bu program, rotayı genişletiyor ve Barselona'dan başlayarak Fransız ve İtalyan Riviera sahilindeki manzaralı güzergahları Roma'ya kadar genişletiyor, ardından İsviçre üzerinden eve dönüş yapıyor.

İlk akşamınızı Toulouse'da geçirin ve Capitole Meydanı'nın muhteşem mimarisini hayranlıkla izleyin. Gece hayatını Carmes mahallesindeki Chez Vincente bodega'da başlatabilirsiniz. Barselona'ya giderken tercih edebileceğiniz iki rota bulunuyor: Perpignan veya Narbonne üzerinden hızlı tren veya İspanya sınırında Latour-de-Carol üzerinden yapılan daha uzun ancak çok daha manzaralı bölgesel tren (rezervasyon gerekmeyen veya mümkün olmayan, günde üç bağlantılı tren). Latour-de-Carol ile Toulouse arasında, en iyi manzaraları görmek için solda oturun. Bir kez Katalan başkentinde, Barcelona Tarih Müzesi'ni ziyaret edin. Sète, sekiz mil uzunluğundaki sahilsiz plajlara yakın, kanallarla çaprazlanmış canlı bir liman kasabasıdır. Nice'te, şehrin üzerinden şelalelere doğru Colline du Château'ya tırmanarak şehir manzarasının tadını çıkarın.

İtalya'ya trenle geçiş yaparak, Calabria ve güney sahili etrafında tembel günler geçirebilirsiniz. Şatafatlı doğu yolculuğunuz sizi Cenova'ya götürecek. Burada Unesco listesine alınmış parke taşlı Via Garibaldi, muhteşem Palazzo Bianco ve Palazzo Rosso'ya ev sahipliği yapar. Oradan, Ligurya kıyısının güneyine hızla gitmenizi sağlayacak bir Frecciarossa treni sizi Roma'ya götürecek, burada atmosferik Palatine Hill, yükselen çam ağaçları, muazzam kalıntılar ve etkileyici manzaraları bir araya getirir. Rakipsiz granita di caffè, Tazza d'Oro kafesinde bulunabilir. Milano üzerinden kuzeye yolculuk yaparak, Maggiore Gölü'nün üstündeki büyüleyici Stresa kasabasına ulaşın. Zürih'e giden tren güzergahı inanılmaz manzaralarla doludur ve İsviçre şehri, yüzme ve gece geçirme imkanı sunan 30'dan fazla nehir ve göl kenarı badi ile doludur. Köln'de, evinizdeki başarıları şehirdeki Çikolata Müzesi'ni ziyaret ederek kutlayın ve üç metre yüksekliğindeki çikolata çeşmesinin tadını çıkarın, ardından evinize dönün.

Rota:
Londra'dan Toulouse'a (Eurostar + TGV, 8 saat 10 dakika, bir gece konaklama);
Toulouse'tan Barselona'ya (TER + bölgesel, 6 saat 20 dakika, iki gece konaklama);
Barselona'dan Sète'e (TGV + TER, 3 saat, 27 dakika, bir gece konaklama);
Sète'ten Nice'e (TER + TER, 5 saat 25 dakika, iki gece konaklama);
Nice'ten Cenova'ya (EuroCity, 4 saat 4 dakika, iki gece konaklama);
Cenova'dan Roma'ya (Frecciabianca, 5 saat, iki gece konaklama);
Roma'dan Stresa'ya (Frecciarossa + EuroCity, 4 saat 22 dakika, bir gece konaklama);
Stresa'dan Zürih'e (EuroCity + InterCity, 3 saat 37 dakika, iki gece konaklama);
Zürih'ten Köln'e (ICE + ICE, 5 saat 5 dakika, bir gece konaklama);
Köln'den Londra'ya (ICE + Eurostar, 5 saat 17 dakika).

İskandinavya Macerası

Önerilen süre: 17 gün
Duraklar: Amsterdam, Lübeck, Kopenhag, Göteborg, Oslo, Bergen, Lillehammer, Trondheim, Östersund, Stockholm, Kopenhag, Hamburg, Antwerp
Norveç'i atlayarak 11 günlük bir gezi haline getirin
En iyi InterRail kartı: İki ay içinde 15 günlük geçerlilik süresi (Akdeniz'e İnen Rota'yı görün) veya 22 günlük kesintisiz geçiş kartı. Artı tren rezervasyonları.

İskandinavya'nın Genişlikleri Trenle Keşfedilmeyi Bekliyor

Norveç'in fiyortlarına gitmeden önce, Amsterdam'ın kanallarında zaman geçirmek isteyebilirsiniz. Şimdi, Londra'dan Eurostar ile Amsterdam'a kolayca ulaşabilirsiniz. Rijksmuseum gibi başyapıtları keşfetmek için bisiklet kiralayabilir ve sonrasında Vondelpark'ta, saucer-shaped Blue Tea House (Blauwe Theehuis) gibi inovatif kafelerde dinlenebilirsiniz.

Trenle İsveç'e: Stockholm'den Oslo'ya

Sonraki durağınız tarihi Lübeck limanı olabilir. Petrikirche'nin 50 metrelik kulesinden Baltık Denizi'ni seyredebilir ve öğle yemeğinizi Cafe Niederegger'de yiyebilirsiniz - burası, fındık ezmesi kullanarak bile cappuccinolarda kendine has bir lezzet sunar.

Kuzeye doğru ilerlerken, Danimarka'ya 50 dakikalık bir feribot yolculuğuyla Rødbyhavn'da treninize binersiniz. Ardından, Kopenhag'da tasarım ve yemek cennetine girersiniz. Tivoli Bahçeleri'ni gezmek için akşam saatlerini ayırabilirsiniz.

Ertesi gün Göteborg'da, Sanat Müzesi'nin geniş koleksiyonunu ziyaret edebilir ve Slottsskogen parkında dinlenerek kafe keyfi yapabilirsiniz.

Oslo'da, ünlü Vigeland Heykel Parkı'nı ziyaret edebilirsiniz. Bergen'e doğru giderken, tren yüksek bir dağ platosu olan Hardangervidda'yı geçer. Bir uyku treni sizi Lillehammer'a, ardından Trondheim'a götürür. Trondheim'da Munkholmen adasına bot turu yapmayı unutmayın.

İsveç'e dönerek, Östersund'da dinlenip tarihi açık hava müzesi Jamtli'yi ziyaret edebilirsiniz. Stockholm'de Vasa Müzesi'ni ve hipster atmosferiyle ünlü Södermalm'ı ziyaret etmeyi unutmayın.

Kopenhag'a geri dönüp ardından Hamburg'a geçebilirsiniz. Altona balık pazarı için erken kalkın ve ardından Reeperbahn bölgesinde eğlenmek için hazırlıklı olun. Ev yolculuğunuzda, dünyanın en güzel tren istasyonlarından biri olarak kabul edilen Antwerp'te bir mola verin.

Rota:
Londra'dan Amsterdam'a (Eurostar, 3 saat 55 dakika, bir gece kalın);
Amsterdam'dan Lübeck'e (InterCity + İntercity + bölgesel, 7 saat 17 dakika, bir gece kalın);
Lubeck'ten Kopenhag'a (EuroCity, 4 saat, 58 dakika, bir gece kalın);
Kopenhag'dan Göteborg'a (bölgesel, 3 saat 40 dakika, iki gece kalın);
Göteborg'ten Oslo'ya (bölgesel, 4 saat, bir gece kalın);
Oslo'dan Bergen'e (bölgesel, 6 saat 30 dakika, iki gece kalın);
Bergen'den Lillehammer'a (uyku treni + İntercity, 9 saat 40 dakika, bir gece kalın);
Lillehammer'dan Trondheim'a (bölgesel, 4 saat 35 dakika, iki gece kalın);
Trondheim'dan Östersund'a (bölgesel + bölgesel, 3 saat 44 dakika, bir gece kalın);
Östersund'tan Stockholm'e (SJ, 4 saat 42 dakika, iki gece kalın);
Stockholm'den Kopenhag'a (SJ, 5 saat 7 dakika, bir gece kalın);
Kopenhag'dan Hamburg'a (InterCity + InterCity 6 saat 10 dakika, bir gece kalın);
Hamburg'dan Antwerp'e (Intercity + Thalys, 6 saat 44 dakika, bir gece kalın);
Antwerp'ten Londra'ya (Thalys + Eurostar, 3 saat 24 dakika).

Doğudan Batıya İstanbul

Önerilen süre: 19 gün
Rota durağı: Paris, Münih, Ljubljana, Zagreb, Belgrad, Niş, Plovdiv, İstanbul, Veliko Târnovo, Bükreş, Viyana, Venedik, Milano
En İyi Interrail Geçişi: İskandinavya macerası rotasıyla aynı

Efsanevi Doğu Ekspresi rotası, Avrupa'nın en ilginç şehirlerinden bazılarını içeren bir yolculuk hikayesi – tam bir tren hayali! Seyahat Paris'te bir geceyle başlıyor - romantik Palais-Royal bahçelerini ziyaret etmek için zaman ayırabilirsiniz - ardından hızlı bir ICE treni ile Münih'e geçiyoruz, canlı ve açık havada Victuals Market ile ünlü. Avrupa'daki yataklı trenler gece boyunca büyük mesafeleri katedebilir, bu yüzden Ljubljana'ya uyuyun ve uyandığınızda büyüleyici bir şehir olan bu güzel şehirde, grand central caddeleri arabasız bir şekilde gezebilirsiniz. Ljubljana Kalesi'ni ziyaret edin ve akşam yemeği için Cankarjevo nabrežje boyunca yemek yerlerinin bulunduğu nehir kenarında bir yürüyüş yapın.

Sonraki treniniz doğuya doğru Zagreb'e, güzel Gornji Grad mahallesine ve İlişkiler Müzesi'ne gider. Ardından, kültür ve yaya bölgeleri ile dolu bir şehir olan Belgrad'a doğru uyuyarak yola devam edin. Niş'e vardığınızda, kesinlikle ilginç bir karışım olan güney Sırbistan'daki bu şehirde, karmaşık fresklerle dolu olan ve Bizans, İslami, Rönesans ve barok tarzlarının bir karışımı olan Kutsal Üçlü Katedrali'nde zaman geçirin.

Bulgaristan üzerinden Sofya'ya giden tren, Plovdiv'e varır, Avrupa'daki en eski sürekli yerleşimli şehirlerden biridir. Kuruluşundan tam 8000 yıl sonra, şehir 2019 Avrupa Kültür Başkenti oldu. Dünyanın en iyi korunan amfitiyatrolarından birini kaçırmayın. Yaklaşık yedi saatlik bir tren yolculuğundan sonra, İstanbul'a varacaksınız. Tarihi merkez Sultanahmet, caminin 260 renkli camlı penceresiyle muhteşem Mavi Cami gibi birçok harika yerin bulunduğu bir yemek kaynağıdır.

Batıya dönüş yolculuğunda, Kuzey Bulgaristan'daki Veliko Târnovo iyi bir mola yapar, en azından harika el sanatları pazarı, Samovodska Charshiya, için. Tren daha sonra devasa Parlamento Sarayı'na ev sahipliği yapan, dünyanın en büyük yasama binası olan Bükreş'e doğru kuzeye gider. Oradan, kafe kültürünün merkezi olan muhteşem Viyana'ya uzun bir yataklı tren yolculuğu yapılır. Mozart, Beethoven ve Strauss gibi Viyanalı bestecilere adanmış odaları olan Haus der Musik gibi müzeleri keşfedin ve altın kaplama Schönbrunn Sarayı'nı ziyaret edin, burada altı yaşındayken Mozart sahne aldı.

Venice'ye gece treniyle seyahat edin ve Dorsoduro'daki Gelateria Nico'yu bulun, burası 1935'ten beri ev yapımı dondurma ve ünlü gianduiotto dondurma kupası servis ediyor. Yaklaşık iki saatlik bir tren yolculuğu batıya, muhteşem Gotik Duomo'nun 500 yılda inşa edildiği Milano'ya gidersiniz. Da Vinci'nin Son Akşam Yemeği'ni görün, EuroNight yataklı tren sizi eve götürmeden önce uygun bir son nokta.

Rota:
Londra'dan Paris'e (Eurostar, 2 saat 26 dakika, bir gece kalın);
Paris'ten Münih'e (ICE + ICE, 5 saat 33 dakika, bir gece kalın);
Münih'ten Ljubljana'ya (Euronight treni, 6 saat 37 dakika, iki gece kalın);
Ljubljana'dan Zagreb'e (Euronight treni, 2 saat 8 dakika, bir gece kalın);
Zagreb'ten Belgrad'a (yataklı tren, 6 saat 19 dakika, bir gece kalın);
Belgrad'dan Niş'e (4 saat 27 dakika, bir gece kalın);
Niş'ten Sofia üzerinden Plovdiv'e (yataklı tren + bölgesel, 9 saat 56 dakika, iki gece kalın);
Plovdiv'den İstanbul'a (yataklı tren, 7 saat 21 dakika, üç gece kalın);
İstanbul'dan Veliko Târnovo'ya (yataklı tren, 12 saat 24 dakika, bir gece kalın);
Veliko Târnovo'dan Bükreş'e (INT, 8 saat 49 dakika, bir gece kalın);
Bükreş'ten Viyana'ya (Euronight yataklı tren, 19 saat 21 dakika, iki gece kalın);
Viyana'dan Venedik'e, NightJet yataklı treni, 10 saat 57 dakika, iki gece kalın);
Venedik'ten Milano'ya (Frecciarossa, 2 saat 13 dakika, bir gece kalın);
Milano'dan Londra'ya (EuroNight + Eurostar, 14 saat 37 dakika).

Harika Avrupa Şehirleri


Önerilen Süre: 20 gün
Duraklar: Bordeaux, San Sebastián, Madrid, Barselona, Lyon, Torino, Floransa, Salzburg, Prag, Kraków, Varşova, Berlin, Brüksel
Kısayol: Lyon'a doğru ilerleyerek 14 günlük bir gezinti yapabilirsiniz.
En İyi Interrail Geçişi: İskandinavya macerası rotasıyla aynı.

Yüksek hızlı gündüz rotaları ve uyku trenlerinin bir kombinasyonu, Avrupa'nın en iyi şehirlerini dolaşmak için son derece uygun bir tren turunu mümkün kılar. Bu gezi sekiz ülkeyi kapsıyor, yani tek bir turda büyük bir Avrupa kültürü birikimi. Yolculuğunuzun başlangıcını kutlamak için Bordeaux'a günü batırmadan varın ve Garonne Nehri'ni seyrederken La Ligne Rouge şarap barında bir kadeh ve biraz şarküteri eşliğinde başlayın, ardından akşam Pont de Pierre boyunca bir yürüyüşe çıkın, ki bu Napolyon tarafından tavsiye edilmiştir.

Ardından, İspanyol sınırından San Sebastián'a, Bask bölgesine geçin, pintxos yemeklerini tadın ve La Concha ve Ondarreta plajları arasındaki muhteşem deniz kenarı yürüyüşünün keyfini çıkarın. Daha sonra, cömert tapas porsiyonları için bir nokta olan Madrid'e güneye doğru ilerleyin ve hızlı bir AVE treni sizi Barcelona'ya, epik bir gıda pazarı olan La Boqueria ve Gotik Mahalle'nin mimarisini keşfetmeye götürecektir.

Sınırı tekrar aşarak, Lyon'a geri dönün, fontanlarla süslü Place des Jacobins etrafında dolaşın ve film severler için bir zorunluluk olan Musée Miniature et Cinéma'yı ziyaret edin.

Dört saatten az bir sürede Torino'ya gidin, çakıl taşlı Via Borga Dora'da vintage kıyafet butiklerini ve hafta sonu bit pazarını keşfedin. Rönesans sanatının manevi - ve fiziksel - evi olan Floransa, tanıtıma ihtiyaç duymaz. Duomo katedrali gibi harikaları tur atın ve Coquinarius restoranında şarap, makarna ve diğer bölgesel lezzetlerin tadını çıkarın.

Rahat NightJet uyku treni ağı, güzel Salzburg'u Floransa ile bağlar. 50 km uzaklıktaki Werfen'deki buz mağaraları ayrı bir gezi değerindedir.

Altı saatlik bir yolculukla kuzeye Prag, bir Gothic peri masalı gibidir. Pitoresk Petřínské Sady parkını, Eski Şehir Meydanı'nı ve 870 yılına dayanan Prag Kalesi'ni ziyaret edin.

Geceleri Kraków'e seyahat edin, tarihi yerlerin yanı sıra Vistula'nın kıyısındaki Forum Przestrzenie gibi hip mekanlar ve canlı barlar bulunan bir şehirdir. Daha kuzeyde, Varşova'da, Şehir ve Bilim Sarayı'nın 30. katından şehre olan manzarayı takdir edin.

Pazar günü Berlin'e ulaşmak için gece yolculuğunuzu zamanlayın ve 3'ten sonra binlerce izleyiciyi cezbeden çılgın açık hava karaoke'si olan Mauerpark'a doğru gidin.

Son durağınızda, Brüksel'de, aile işletmesi olan Chez Leon'da midye yiyin ve 2.004 çeşit biralarıyla ünlü Café Delirium'da son bir gece geçirin. Eurostar ile Londra'ya geri dönmeden önce Çikolata Müzesi'ne de bir göz atın.

Rota:
Londra'dan Bordeaux'a (Eurostar + TGV, 6 saat 1 dakika, bir gece konaklama);
Bordeaux'dan San Sebastián'a (TGV + HotelTrain, 4 saat 6 dakika, bir gece konaklama);
San Sebastián'dan Madrid'e (ARC, 5 saat 31 dakika, iki gece konaklama);
Madrid'den Barselona'ya (AVE, 2 saat 30 dakika, iki gece konaklama);
Barselona'dan Lyon'a (AVE, 4 saat 55 dakika, bir gece konaklama);
Lyon'dan Torino'ya (TGV, 3 saat 52 dakika, bir gece konaklama);
Torino'dan Floransa'ya (Frecciarossa, 2 saat 50 dakika, iki gece konaklama);
Floransa'dan Salzburg'a (NightJet uyku treni, 8 saat 20 dakika, iki gece konaklama);
Salzburg'dan Prag'a (RailJet + bölgesel, 5 saat 55 dakika, iki gece konaklama);
Prag'dan Kraków'e (EuroNight uyku treni, 8 saat 1 dakika, bir gece konaklama);
Kraków'dan Varşova'ya (InterCity, 2 saat 22 dakika, iki gece konaklama);
Varşova'dan Berlin'e (EuroNight uyku treni, 7 saat 8 dakika, iki gece konaklama);
Berlin'den Brüksel'e (ICE + ICE, 6 saat 45 dakika, bir gece konaklama);
Brüksel'den Londra'ya (Eurostar, 2 saat 1 dakika).
Download the ISIC global app and sign up for an ISIC virtual ID to prove your student status in an instant and explore discounts on the go!

Click here to try the ISIC app demo.
ISIC MOBILE APP
GLOBAL İŞ ORTAKLARIMIZ
CONTACT US
Please feel free to contact us for any inquiries